Сьогодні кожна вимушено переміщена особа у місто Кременчук знає про Благодійний Фонд “Смілива Україна”. Хтось вже отримав допомогу, хтось очікує на повідомлення про видачу наступної партії гуманітарного вантажу.
Волонтери: Альона Ворона, Іван Ворона, Юрій Горнєв, Андрій Груба, Віталій Глущенко, Володимир Гальченко, Максим Широкий – це сім людей з різними освітами, різними темпераментами, але однаковою вірою в нашу перемогу, що об’єдналися, для підтримки людей, які тікали від ворожого вогню агресора і опинилися у Кременчуці.
– “Починай діяти, а однодумці з’являться!” – так відповідають хлопці та засновники фонду “Смілива Україна” Горнєв Юрій, Іван Ворона та Віталій Глущенко на питання: “Як вам вдалося так багато зробити для міста та ВПО у Кременчуці під час війни?”
Офіційно Фонд “Смілива Україна ” засновано 15 квітня 2022 року, однак історія діяльності волонтерів почалася уже у перший день війни. Коли два давніх друга Юрій Горнєв та Іван Ворона розпочали організацію облаштування приміщень для вимушених переселенців. Того ж дня Кременчук зміг прийняти 480 людей, евакуйованих із Харкова.
Потім на порядку денному стала оборона свого рідного міста. Треба було укріпити блокпости мішками з піском. Хлопці своїм прикладом та ентузіазмом об’єднали сотні людей для виконання цього важливого завдання. Кожного дня ініціативу підтримувало від 200 до 500 містян та гостей міста. Волонтери потурбувалися про належні умови для тих, хто приходив допомагати, забезпечивши усіх присутніх обідами і гарячим чаєм. Денне завантаження доходило до 300 тн. Понад 50 машин без зупину розвозили мішки з піском. За 2 тижні укріпили усі блокпости міста, лікарні та стратегічно важливі об’єкти. Саме у той період команда волонтерів познайомилась з Віталієм Глущенком.
Більшою командою вже легше було взятися за приведення до нормального стану бомбосховищ міста, збирання лавок із піддонів, організації пошиття та доставки балаклав та плащів-дощовиків для наших захисників, здійснення допомоги дитячому будинку та багато чого іншого.
На початку березня волонтери почали організовувати допомогу маленьким українцям, які постраждали від російської агресії. Саме у той час до команди приєднався Володимир Гальченко, який після декількох років проживання в Італії повернувся в Україну, лишивши там маму і дружину. Він почав активно фінансово допомагати волонтерам, та долучати своїх друзів з-за кордону донатити у волонтерську справу. Так, власними коштами, за допомогою небайдужих українців, а також за підтримки ТК “Українські ковбаси” та МА “Звебра” команда почала закупати підгузки та дитяче харчування. Березень був дужи холодний, тому хлопці вирішили розвозити допомогу для мам та малечі адресно. В цей час в команду долучився ще один активіст – Максим Широкий. Волонтери створили телеграм-канал, де люди могли звернутися по допомогу.
Коли все частіше почали надходити повідомлення від ВПО з проханням допомогти продуктами харчування, було прийнято рішення організувати Фонд “Смілива Україна”. Юрист за фахом, а за сумісництвом мама на той час чотиримісячного сина, Альона Ворона, та адвокат Андрій Груба допомогли документально оформити Фонд. ТАК ОФІЦІЙНО з’явилася БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «СМІЛИВА УКРАЇНА».
На сьогоднішній день у місті Кременчук ВПО отримали понад 5000 продуктових наборів! Доречі, кожен набір важить від 5 до 20 кілограмів і складається з різноманітних продуктів харчування.
Ми взяли участь у одному з розвантажень гуманітарної допомоги і були дійсно здивовані дружньою атмосферою, яку вдалося створити волонтерам під час розгрузки та фасування 10 тн продуктів! Хлопці заряджають всіх своєю енергією, позитивним мисленням та святою вірою в перемогу України.
На сьогоднішній день команді вдалося налагодити регулярні поставки гуманітарних вантажів у Кременчук. А для отримання допомоги ВПО достатньо оформити електронну заявку. Щоб унеможливити вірогідність терактів з боку нашого підступного ворога, місце та час видачі допомоги зазначається у приватних повідомленнях. Під час кожної видачі волонтери роздають близько 500 наборів. Однак, ані великих черг, ані непорозумінь серед людей не буває. Бо волонтерам вдалося не тільки організувати допомогу, а й дарувати людям гарний настрій, віру в людей і, звичайно, в перемогу сміливої України!
Гасло команди: «Сміливість – це допомагати людям за будь-яких обставин».
А ще хлопці вважають, що все зроблене – то тільки початок їхньої справи. Бо попереду перемога і відбудова нашої чарівної України!